Trauku lietošana un kopšana

Vairāk nekā 30 gadus mēs ar savām rokām esam radījuši izcilus keramikas traukus. Māla masa, no kā tos izgatavojam, cauri gadiem ir veidota un pilnveidota, tādēļ skaidri zinām, ka mūsu trauki ir izturīgi. Tomēr der atcerēties, ka tie ir paredzēti ēdiena pasniegšanai, nevis gatavošanai. Pirmajā brīdī atšķirība var šķist nenozīmīga, bet, kad salīdzinām vienā vai otrā veidā izmantotu trauku mūža ilgumu, starpība ir mērāma gados. Lietojiet VAIDAVA CERAMICS traukus tiem paredzētajā veidā un tie jūsu ģimenē kalpos ne vienai vien paaudzei.


Vai VAIDAVA CERAMICS traukus var likt mikroviļņu krāsnī un cepeškrāsnī?

Jā, līdz pat 200°C temperatūrai tos droši var likt gan mikroviļņu krāsnī, gan cepeškrāsnī. Svarīgi atcerēties, ka vienmēr jāizvairās no straujas temperatūras maiņas, kas traukam var izraisīt termisko šoku. Keramika ir jāuzsilda lēni un vienmērīgi. Īpaši uzmanieties, izmantojot cepeškrāsni. Ievietojiet trauku neuzkarsētā cepeškrāsnī un ļaujiet tam iesilt kopā ar krāsni, un ne vairāk, kā līdz 200°C temperatūrai. Nekad nelieciet traukus jau uzsildītā, karstā krāsnī!

Vai varu likt VAIDAVA CERAMICS traukus uz plīts?

Nē. VAIDAVA CERAMICS trauki nav paredzēti lietošanai uz plīts. Straujā temperatūras maiņa, uzliekot trauku uz plīts riņķa, var radīt termisko šoku un to sabojāt. Izņēmumu nav – ne gāzes, ne elektriskās, ne indukcijas tipa plītis nav piemērotas VAIDAVA CERAMICS traukiem. Šis ierobežojums attiecas arī uz tējas kanniņām.

Vai VAIDAVA CERAMICS traukus var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā?

Jā. Mazgājot traukus, iesakām izvairīties no abrazīviem trauku mazgāšanas līdzekļiem, jo tie traukam var radīt nodiluma efektu. Un kā zaļi domājošs uzņēmums, mēs iesakām izvēlēties ekoloģiskus, videi draudzīgus līdzekļus. Saudzēsim dabu!

Kā kopt VAIDAVA CERAMICS koka traukus un virtuves piederumus?

Koka traukus un piederumus pēc lietošanas jānoslauka ar mitru lupatiņu, tas arī viss. Tos nedrīkst mērcēt, mazgāt vai likt trauku mazgājamajā mašīnā.

Kā rīkoties, ja galda piederumi ir atstājuši pēdas uz keramikas traukiem?

Interesants fakts ir tāds, ka keramikas glazūra ir spēcīgāka par mīkstiem metāliem. Un ēdamlietu atstātās pēdas ir tikai metāla nogulsnes uz glazūras, nevis izmaiņas tās struktūrā. Lai atbrīvotos no nogulsnēm, izmantojiet līdzekli, kas satur skābeņskābi, piemēram, Biolar ražoto Elba, vai arī rūpīgi nomazgājiet ar trauku sūkļa raupjo pusi. Nekādā gadījumā neizmantojiet metāla sūkli.

Vai uz VAIDAVA CERAMICS trauku glazūras var palikt traipi?

Ja ēdiens traukā ir ilgstoši uzglabāts, reizēm uz glazūras var rasties traipi. Īpaši, ja ēdiens ir skābs vai krāsojošs, kā, piemēram, bietes. Vienmēr atcerieties, ka VAIDAVA CERAMICS trauki ir radīti ēdiena pasniegšanai, nevis uzglabāšanai. Tomēr, ja ir gadījies, ka uz trauka parādījies traips, mēs iesakām to rūpīgi nomazgāt ar trauku sūkļa raupjo pusi vai ar līdzekli, kas satur skābeņskābi.

Vai traipi var rasties uz VAIDAVA CERAMICS trauku neglazētās virsmas?

VAIDAVA CERAMICS kolekcijās ir trauki, kas no ārpuses nav klāti ar glazūru. Tie ir īpaši pulēti, līdz ar to māla poras ir aizvērtas, un šie trauki ir daudz noturīgāki pret mitrumu un traipiem, nekā parasti neglazēti māla trauki. Tomēr noteikti izvairieties no situācijām, kad trauka ārpuse ilgstoši saskaras ar eļļainiem vai krāsojošiem ēdieniem.


Trauku kvalitāte

Mēs nodrošinām 2 gadu garantiju visiem traukiem. Garantija attiecas uz ražošanas defektiem. Ja jūsu VAIDAVA CERAMICS traukam kaut kas ir noticis, lūdzu, aprakstiet situāciju e-pastā vai arī zvaniet un mēs palīdzēsim to atrisināt.

Vai VAIDAVA CERAMICS trauku sastāvā ir kaitīgas vielas?

Nē. Kaitīgu vielu, tostarp svina un kadmija, traukos nav. Viss VAIDAVA CERAMICS trauku izgatavošanas process norit vienā vietā – mūsu ražotnē Vaidavā, un mēs pilnībā pārzinām izmantotos materiālus un procesus. Produktu testēšana ir stingra, un mūsu drošības standarti ir ievērojami augstāki, nekā Eiropas Savienībā noteiktie.

Daži no maniem VAIDAVA CERAMICS traukiem atšķiras? Kā tā var būt?

Visi mūsu trauki ir radīti ar rokām. Tādēļ tiem var nedaudz atšķirties forma, māla tonalitāte un glazūras krāsa. Mēs uzskatām, ka tas ir jauki. Dažas nelielas, dabas radītas atšķirības atgādina par trauku autentisko izcelsmi. Turklāt trauki vienmēr tiek rūpīgi pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka galaprodukts atbilst mūsu augstajiem standartiem, kā arī tam, ko sagaida mūsu pircēji.