Kolekcija SOIL - dizaina autors Artūrs Analts

Kolekcija SOIL - dizaina autors Artūrs Analts

Iepazīstinām ar mūsu jaunāko veikumu – kolekcija SOIL. Parādot zemes noturīgo spēku un dabiskumu, nododam Jūsu rokās augu podu kolekciju SOIL. Kolekcijas dizaina autors ir Artūrs Analts - viens no Latvijas jaunās paaudzes talantīgākajiem dizaineriem, kurš 2018. gadā, pārstāvot Latviju, ieguva Zelta medaļu Londonas Dizaina biennālē.

2022.gada pavasarī, kad kopā ar Artūru Analtu bijām noslēguši kārtējo darba posmu pie Latvijas Olimpiskās Komitejas Trīs Zvaigžņu balvas izveides, pavisam nejauši nonācām pie sarunas par kādu kopēji realizējamu projektu. Tieši šajā posmā uzņēmumā bijām pārdomu procesā par jaunas dizaina produktu kolekcijas izveides, kas izvestu VAIDAVA CERAMICS ārpus trauku segmenta rāmjiem. Ņemot vērā mūsu ilggadējo pieredzi augu podu segmentā vietējā tirgū, tikai loģiski likās, ka tieši šī produktu grupa mums jāieved dizaina produktu segmentā,  Dizainera neatlaidība, mērķtiecība un ticība sava izstrādātā koncepta autentiskumam ļāva mums kopā veiksmīgi realizēt ideju. Atskatoties uz šo procesu no šodienas skatu punkta, varam būt pateicīgi, ka esam sasnieguši sākotnējo izstrādātās dizaina koncepcijas mērķi un kolekcija SOIL izskatās tieši tāda, kādu bija iecerējis pats dizaina autors. Šī mums kalpo kā izcila pieredze uzticēties savas jomas profesionāļiem, kuri iedziļinās dizaina radīšanas procesos pavisam citā līmenī un esam pārliecināti, ka pasauli redz pavisam citām acīm. Tieši tāpēc mūsuprāt ir svarīgs savienojums starp Latvijas dizaineriem un ražotājiem, kas ļauj realizēt pavisam citas kvalitātes projektus ilgtermiņā.

Kā jau katrā jaunā projektā, arī SOIL izstrādes procesā mācījāmies visi kopā un neskaitāmas reizes mums bija jāpaveic pavisam jaunas lietas, ar kurām iepriekš mums nekad nav bijusi nekāda pieredze. Sākot jau ar pašu SOIL materiāla sagatavošanu, kurā Liepas mālam piejaucam mangānu, lai iegūtu augsnei raksturīgu brūnganumu. Augu podu prototipu izstrādes procesā sadarbojāmies ar Latvijā zināmu un pieredzējušu keramiķi Normundu Laņģi, kura roku pirkstu nospiedumi viscaur arī atklājas poda ārpusē, apliecinot cieņu vēsturiskajai māla virpošanas tehnikai.

“VAIDAVA CERAMICS augu podu kolekcija SOIL [Augsne] ar savu dizainu iemieso auglības un dabas skaistuma būtību. Kolekcijas dizains ir radīts izceļot ražotnes meistaru rūpīgo roku darbu, kur podu dizainā var sajust virpošanas pēdas, nejaušo raupjumu un klātesošas ir dabīgās un unikālās nelīdzenās apmales. SOIL augu podu kolekcijai tika izstrādāts īpaša sastāva un krāsas Latvijas māla materiāls, kurā tiek iekodēts patiesais augsnes spēks. Augu podi ir radīti tā, lai tie ne tikai funkcionāli, bet arī vizuāli pastiprinātu un izceltu auga dabīgo skaistumu. “ / Artūrs Analts, kolekcijas SOIL dizaina autors

Ar patiesu lepnumu pret roku darbu, dabu un radīšanas prieku, nododam Jūsu rokās kolekciju SOIL, lai tā izdaiļo Jūsu mājokļa telpas, balkonus vai terases. Un lai tā rosina mūsu vēlmi darboties ar augsni un augiem, vērojot to augšanas brīnumu. Jo augsne ir dzīvības šūpulis, visa pamats, kurā uzplaukst un attīstās jauna dzīvība.

 Lai rosīgs pavasara laiks!

 VAIDAVA CERAMICS komanda & Artūrs Analts

 

Atpakaļ uz blogu