Miks Balodis VAIDAVA CERAMICS vadītājs
VAIDAVA CERAMICS vadītājs Miks Balodis

Par mums

Šis ir stāsts par paaudzēs ilgu mīlestību pret savu zemi, tās resursiem, amatniecības prasmēm un pāri visam - tās cilvēkiem.

Ar saknēm Vidzemē

Vaidava, Latvija

Vaidava, Latvija

57.4309° N, 25.2886° E

Gaujas Nacionālā parka teritorijā, starp gleznainām ainavām, skatam paveras neliela keramikas ražotne. Tā nav sakritība, ka esam skaistas dabas ielokā. Drīzāk tā ir mācība cienīt savu zemi un vidi, padarīt to labāku ar savām prasmēm. Ne tikai ņemt, bet arī dot.

Vaidava, Latvija
Jānis Balodis un Miks Balodis pie Vaidava Ceramics ražotnes
Miks un viņa tēvs Jānis pie VAIDAVA CERAMICS ražotnes

Ģimenes mantojums

VAIDAVA CERAMICS ir ģimenes uzņēmums, kurš kopš 1980.gada rada skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Ražotnes vadību ilgus gadus uzņemoties Jānim Balodim un ģimenei vasaras vadot Vaidavā ap keramikas ražotni, Jāņa trim dēliem bija iespēja pieredzēt kā šķietami netīrais māls meistaru rokās pārtop par skaistiem priekšmetiem. Tā tikai vairāk pastiprinājās saikne ar šo vietu un tajā valdošo radošo vidi.

Joprojām augsti vērtējam tradicionālās podniecības tehnikas un vienlaikus eksperimentējam ar māla daudzpusību un īpašībām. Apvienojot askētisku dizainu ar tradicionālajām amata prasmēm, esam radījuši traukus, kuros apvienojas Latvijas keramikas tradīcijas ar ziemeļnieciski minimālu estētisku baudījumu.

Miks VAIDAVA CERAMICS vadību pārņēma pēc tēva došanās pelnītā atpūtā. Iespējams, pienāks diena, kad arī Mika dēls sekos sava tēva pēdās.

Latvijas sarkanā māla tuvplāns
Izteikti sarkanais Liepas māls

Materiāli

Produktu ražošanā izmantojam Latvijas sarkano mālu, kas iegūts netālajā Liepas karjerā vien 10km attālumā no mūsu ražotnes. Šim mālam raksturīga izteikti sarkana nokrāsa, ko tam piedod lielāka dzelzs oksīda klātbūtne tajā, kas nodrošina materiāla labāku sablīvēšanos apdedzināšanas procesā.

Pieredzējuši podnieki ļoti novērtē šī māla kvalitāti jau gadu desmitiem, jo no Liepas māla ir iespējams iegūt blīvus ūdeni necaurlaidīgus keramiskus izstrādājumus apdedzinot zemākās temperatūrās. Turklāt Liepas māls ir ļoti izturīgs un ugunsdrošs. Lai gan ierasts šo mālu izmantot būvniecības materiālu izgatavošanā, mēs esam atraduši veidu kā to pārvērst unikālos un izturīgos traukos.

Interesanti, ka šī karjera māla sastāvs un keramikas izstrādājumu īpašības atgādina vēsturiski seno antīkās Grieķijas māla keramiku.

Pirktākie produkti

Bezmaksas piegāde visiem pasūtījumiem virs 70€

Skatīt visus produktus