Vaidavas ziedu pļava vasarā

Ilgtspēja

Gluži tāpat kā mūsu trauku dizains stājas pretī mainīgajām tendencēm, arī mēs paši rūpējamies par to, lai aiz sevis neatstātu pirkstu nospiedumus dabā. Mums rūp apkārtējā vide un vēlamies to saglabāt neskartu mūsu bērniem un mazbērniem.

 • Bezatkritumu ražošana ikona

  Bezatkritumu ražošana

 • Vietējais darba spēks ikona

  Vietējais darba spēks

 • Vietējais Latvijas māls ikona

  Vietējais Latvijas māls

 • Nekaitējam bioloģiskajai daudzveidībai ikona

  Nekaitējam bioloģiskajai daudzveidībai

 • Bez mākslīgiem uzlabojumiem ikona

  Bez mākslīgiem uzlabojumiem

1 no 5

Saglabāt Gaujas Nacionālā parka vērtības

Vaidava, Latvija

Vaidava, Latvija

57.4309° N, 25.2886° E

Mūsu darbnīca atrodas ainaviski skaistajā Gaujas Nacionālajā parkā. Esot daļai no šīs ekosistēmas, arī mūsu mērķis ir aizsargāt Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības. Gaujas Nacionālajā parkā ir spēkā dabas aizsardzības likums, kas arī mums liek rīkoties atbildīgi pret vidi, kurā atrodamies. Ar cieņu izturamies pret savu vietu, neradot liekus atkritumus un piesārņojumu un nekaitējot bioloģiskajai daudzveidībai.

Vaidava, Latvija
Keramiķe glazējot māla traukus
Trauku glazēšanas process

Mūsu cilvēki ir mūsu vērtība

Nav nepieciešams iet pāri robežām, lai atrastu īstos cilvēkus. Pie mums, Vaidavā, sapulcējušies vietējie amatnieki, kas te pat vien uzauguši un izprot mūsu novada pievienoto vērtību. Darbs ar mālu ir šo cilvēku sirdslieta. Radot darba vietas un pieņemot darbā vietējos cilvēkus, mēs veicinām mūsu novada ekonomisko attīstību. Visi mūsu darbinieki ir Valmieras novada iedzīvotāji. Laiks un attālums, kas tiek pavadīts ceļā uz un no darba ir krietni īsāks, tādējādi samazinās kopējais CO2 piesārņojums.

Latvijas sarkanā māla tuvplāns
Košais Latvijas sarkanais māls

Vietējais Latvijas māls

Vai zināji, ka Gaujas un tās pieteku krastos īpaši reprezentatīvi ir devona smilšakmens atsegumi, kas lielākoties ir arī ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi? Tieši šis Devona laika māls ir tas, ko mēs izmantojam savu produktu ražošanā. Šādas izcelsmes māls ir pieejams vien pāris vietās pasaulē – Lodes karjerā Latvijā, Kanādā, ASV centrālajā daļā, Rietumaustrālijā, Ķīnā, Dienvidāfrikā un Bolīvijā. Mūsu māls nemēro tālu ceļu. Tepat netālu esošais Lodes karjers ir vien 10km attālumā no mūsu darbnīcas. Šādā veidā varam samazināt savu CO2 pēdas nospiedumu. Izmantojot vietējos izejmateriālus, varam veicināt arī mūsu kopienas ekonomisko attīstību un stiprināt savstarpējās attiecības. Tāda kārtīga kaimiņu būšana.

Latvijas sarkanais māls
Košais Latvijas sarkanais māls

Bezatkritumu ražošana

Ikvienā ražošanas procesā rodas atkritumi – no materiāliem, no iepakojumiem, no ikdienas darba. Taču, rūpējoties par apkārtējo vidi, esam pratuši savus ražošanas procesa laikā saražotos atkritumus izmantot atkārtoti, tādējādi samazinot kopējo atkritumu atlikumu. Māls ir pateicīgs materiāls, arī tā atlikumus varam turpināt izmantot atkārtoti, pievienojot ūdeni un “atdzīvinot” to, padarot atkal vijīgu. Arī iepakojumu izvēlamies no otrreiz pārstrādāta kartona, lai samazinātu kopējo plastmasas patēriņu.

Māla bļodu iekšpuses glazēšana
Kolekcijas Zeme bļodiņas glazēšanas process

Bez mākslīgiem uzlabojumiem

Attīrot mālu un sagatavojot to veidošanai, izmantojam tikai ūdeni, lai to apstrādātu un izfiltrētu netīrumus. Pēc šādas attīrīšanas, māls ir pilnībā gatavs izmantošanai. Arī traukiem, kurus glazējam, izmantojam svinu un kadmiju nesaturošas glazūras. Ražojot pārtikai izmantojamus traukus, tas ir īpaši svarīgi, jo rūpējamies, lai ēdiens mājo pēc iespējas dabīgākā ietvarā.

Pirktākie produkti

Bezmaksas piegāde visiem pasūtījumiem virs 70€

Skatīt visus produktus